בימים אילו אנו כאן עבורכם - ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון ולהיפגש איתנו ב-ZOOM

ככה מממשים היום זכויות

היכן יש לי זכויות רפואיות, כיצד אני יכול לממש אותן ומי יכול לעזור לי בכך? אם אתם מתמודדים עם בעיה רפואית, המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

זכויות רפואיות כוללות בתוכן קצבאות, פיצויים והטבות להן יהיה זכאי מי שחלה, נפצע או עבר תאונה. זכויות רפואיות מגיעות על פי חוק ומוענקות לזכאים שהרוויחו אותן ביושר, כשהפרישו דמי ביטוח מידי חודש לכל מקרה בו יקלעו למצב רפואי מסוג זה. 

הזכויות המגיעות משתנות בין הגופים השונים: הביטוח הלאומי, חברות הביטוח, מס הכנסה וקרנות הפנסיה. מכל אחד מהם ניתן לקבל זכויות שונות, בהתאם לסוג האירוע הרפואי, הכנסות, פגיעה תפקודית ועוד.

במסגרת הביטחון הסוציאלי, ניתן למנות כמה סוגים של זכויות רפואיות.

  • זכויות הניתנות לכל התושבים במדינת ישראל, לרוב יהיו אלה זכויות מהמוסד לביטוח לאומי.
  • זכויות הניתנות לאדם יחיד, בשל השתייכותו לקבוצה מסוימת או מקום עבודה מסוים, לרוב יהיו אלה זכויות מעוגנות בהסדרים והסכמים קיבוציים.
  • זכויות הניתנות באופן אישי, לאדם שבחר לרכוש ביטוח למקרים שונים. 

התנאים למימוש הזכויות משתנים בין הגופים השונים ובהתאם למקרה הרפואי. יכול להיות אותו מקרה רפואי, שיזכה בזכאות מגוף אחד ולא בשני, זאת מאחר שלכל אחד מהם תנאים ספציפיים למימוש הזכאות. בנוסף, תאונת עבודה, פגיעה מפעולות איבה או נכות שהתפחתה שלא על רקע תאונתי, בכל אחד מהמקרים הללו נדרשת היערכות והתנהלות נפרדת ושונה למימוש הזכויות המגיעות.

מעבר לזכות הבסיסית של כל אזרח בישראל לקצבאות הביטוח הלאומי, הזכויות המגיעות מחברות הביטוח וקרנות הפנסיה למשל, יהיו בהתאם להגנות הביטוח שנרכשו מבעוד מועד. כך למשל, אדם שנמצא במצב סיעודי וברשותו ביטוח סיעודי פעיל באחת מחברות הביטוח  יוכל לבקש להפעיל את הביטוח ולקבל את כספי הפיצוי המגיעים לו.

מי יכול לעזור לי במימוש הזכויות המגיעות?

אזרחי ישראל הבינו כבר מזמן את מה שמערכת המשפט הבינה רק לפני מספר שנים, הם צריכים גורם חיצוני בלתי תלוי, שיסייע להם לקבל את הזכויות המגיעות להם, ואינם יכולים לצלוח הליכים אילו לבד. כשמערכת המשפט דנה בחוקיות פעילותם של הגופים המסייעים היא רק אישרה עובדה פשוטה זו.

רגע לפני שבוחרים לקבל ליווי מכל אחד מהגורמים הרבים, שמציעים ליווי בהליכי מימוש הזכאות, חשוב להבין משהו: מדובר בהליכים רפואיים. מי שקובע בביטוח הלאומי, בקרן הפנסיה או בחברת הביטוח – האם תהיו זכאים להטבה או לקצבה המבוקשת, יהיו רופאים. לכן, גורם מלווה טוב הוא קודם כל זה שיכול להעניק ליווי רפואי מקצועי. 

מול רופאים – אתם צריכים רופאים. אנחנו לא מדברים על הרופאים שאתם מכירים מקופת החולים, כלל וכלל לא. אנחנו מדברים על רופאים בכירים שמכירים את 'כללי המשחק' של הגופים השונים, יודעים מה היא הדרך להתנהל מולם וכיצד להוביל לאישור הזכאות המגיעה לכם על פי חוק.

מלבד ליווי רפואי, חשוב שהגורם המלווה שתבחרו 'לא נולד אתמול', שיש לו ותק רב, ניסיון מעשי והצלחות מוכחות.   

דע מול מי אתה עומד

הליכי מימוש הזכויות הרפואיות עשויים להימצא ביורוקרטיים ומייגעים למדיי. הליכים אילו דורשים התמצאות מלאה בחוקים ובתקנות של הגופים השונים, בניית תיק רפואי, התאמת מקרה רפואי לתנאים המזכים, איסוף תיעוד רפואי, כתיבת חוות דעת רפואיות, הופעה בפני וועדות רפואיות ועוד. 

זכויות רפואיות הן עניין רפואי ועיסוק רציני למומחים מקצועיים. בהליכי מימוש הזכאות יובאו בחשבון: אחוזי נכות, תקנות ותתי תקנות, קריטריונים, פוליסות ותקנונים אשר לולא ידע, הבנה, ניסיון ובקיאות רבה בהם, קל ליפול בין הכיסאות ולהישאר משוללי זכויות.

בסיומו של הליך מימוש הזכאות תרצו לדעת שההליך השתלם, שהצלחתם לקבל את הזכויות המגיעות לכם, שיש לכם משענת כלכלית שתסייע לכם להתמודד עם המצב הרפואי שאליו נקלעתם. בדיוק לשם כך כדאי שתתייחסו במלוא הרצינות להיערכות לקראת הליך זה ותוודאו שאתם מגיעים אליו מוכנים.

לחברה המרכזית למימוש זכויות ניסיון רב במימוש זכויות רפואיות מול הביטוח הלאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה.

לחברה 15 שנות ותק, מערך רפואי רב תחומי וצוות מקצוענים ומומחים למימוש זכויות, שמסייע לזכאים לקבל את הזכויות המגיעות להם.

בזכות מעורבותה של החברה בניהול אלפי הליכים מוצלחים, לקוחות החברה מצליחים לקבל מידי שנה מיליוני שקלים המגיעים להם.

אם חלית, נפצעת או עברת תאונה – אתה צריך את המומחים שלנו!

פנה אלינו לתיאום פגישת היכרות ובחינת אפשרויות ללא התחייבות.

Open chat
שלום, הגעתם לחברה המרכזית למימוש זכויות 👋
כיצד נוכל לעזור?
× פנו אלינו בווטסאפ
דילוג לתוכן