בימים אילו אנו כאן עבורכם - ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון ולהיפגש איתנו ב-ZOOM

הקודם
הבא

פטור ממס הכנסה

למי מגיע פטור ממס הכנסה? מה לעשות אם לא צברתי מינימום אחוזי נכות נדרשים? כיצד מתבצע הליך הבקשה לקבלת הפטור ואיך להיערך אליו בצורה הטובה ביותר?

סעיף 9 (5) לפקודת מס הכנסה מקנה פטור ממס לעיוור או נכה ששיעור הנכות שנקבעה לו הוא 100% או לפחות 89% אחוזים, לפי חישוב מיוחד. אחוזי הנכות נקבעים בוועדות רפואיות שיתקיימו בביטוח הלאומי.

אמנם, קביעת אחוזי הנכות תיעשה בוועדות רפואיות בביטוח הלאומי, בדיוק אלה שאולי אתם מכירים בפניהם מופיעים כאשר מגישים בקשה לקבלת קצבת נכות כללית. אולם בכל הנוגע לבקשה לפטור ממס הכנסה, מדובר בהליך שמתנהל בצורה שונה לגמרי ובמקביל מול רשות המסים והביטוח הלאומי.

פטור ממס הכנסה ניתן לקבל עד לתקרת הכנסה המתעדכנת מידי שנה, ולמי שאחוזי הנכות הנדרשים נקבעו לו לתקופה של לפחות 184 יום בשנת מס. 

ניתן להחיל את הפטור עד שש שנים אחורה בחישוב רטרואקטיבי על הכנסות משכירות מנכס, פנסיה, משכורת, דיבידנדים ועוד.

הפטור חל על אחוזי נכות רפואית בלבד ולא נכות תפקודית. 

את הבקשה לפטור ממס הכנסה 'בקשה לקביעת אחוזי נכות לצורך פטור ממסים' יש להגיש אל רשות המס, בצירוף פירוט הבעיות הרפואיות מהם הנכם סובלים וכל התיעוד הרפואי שקיים ברשותכם. בקשות שיוגשו ישירות אל הביטוח הלאומי ללא הפניה של רשות המס לא יטופלו.

לאחר שהבקשה תוגש תתבקשו לשלם שובר אגרה, תשלום על הועדות שיתקיימו. 

הבקשה לפטור ממס שהגשתם תיקלט ותועבר לביטוח הלאומי להמשך טיפול ואתם תוזמנו להופיע בפני וועדות רפואיות.

רק לאחר סיום קביעת אחוזי הנכות הרפואיים על ידי הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי, יוחזר התיק למס הכנסה עם סיכום האחוזים המשוקללים שנקבעו. מכתב החלטה בצירוף פרוטוקול הוועדות ישלח אליכם.

איך להיערך אל הועדות הרפואיות ואילו מסמכים להציג בפניהן?

חשוב להבין שמדובר בהליך רפואי. אחוזי הנכות נקבעים על ידי רופאים בהתאם להתרשמותם מהתיעוד הרפואי שהובא בפניהם, התרשמותם בוועדה והכל בהתאם לספר התקנות של הביטוח הלאומי.

מאחר שקביעת אחוזים נמוכה מ 89% משוקללים לא תאפשר קבלת פטור ממס הכנסה, כדאי להיערך להליך זה כנדרש, במטרה להשיג קביעת אחוזים הוגנת וכדי למנוע את הצורך בהגשת ערעור.

ההיערכות להגשת בקשה לפטור ממס הכנסה מתחילה זמן רב קודם להגשת הבקשה ולהופעה בוועדות הרפואיות – בהכנת תיק רפואי שמפרט את כל הליקויים הרפואיים על כל ההיבטים. התיק הרפואי צריך להתייחס למצב הליקויים מיום תחילתם ונכון להיום כדי לאפשר קביעת אחוזי נכות גם לתקופה רטרואקטיבית.

מוטב לשקול להגיש חוות דעת רפואית בתחומים רפואיים ספציפיים, וכן חוות דעת רפואית מסכמת בעניין אחוזי הנכות המגיעים. לחוות דעת רפואית במקרים מסוימים יש ערך רב ותרומה רבה לקביעת אחוזי הנכות.

כעת, לאחר שנערכתם כנדרש להגשת הבקשה לפטור ממס הכנסה,  עליכם להגיע מוכנים אל הוועדות הרפואיות.

בכל תחום שבו התיק הרפואי שלכם הציג ליקוי רפואי תתבקשו להופיע בפני וועדה שתדון בו, ותקבע את אחוזי הנכות המגיעים לכם. כדאי שלא להמעיט בערך קביעת אחוזי הנכות בליקוי זה או אחר, שכן בהליך זה לכל אחוז נכות ערך רב בשקלול האחוזים הסופי.

חשוב שתדעו לפני כל וועדה באיזו וועדה מדובר, באילו תחומים היא תדון. בהתאם לכך הכינו את הדברים שאותם תרצו לומר בפניה, עיקרי הדברים הנוגעים בכל ליקוי וליקוי ממנו אתם סובלים.

ערעור על החלטת הועדות לפטור ממס הכנסה

אם קיבלתם מכתב על דחיית בקשתכם לפטור ממס תוכלו לערער על החלטה זו בתוך 45 ימים. יש לשלם שובר אגרה נוסף עבור ועדה זו. עצרו רגע לפני שאתם מגישים את הערעור. וודאו שאתם יודעים על מה אתם מערערים, ושהתיק הרפואי שלכם מציג את הערעור כנדרש.

פטור ממס הכנסה ליורשים

יורשים של אדם שנפטר יכולים להגיש בקשה לפטור ממס הכנסה ולפטור את הכנסותיו ממס בתקופה שקדמה לפטירתו.

ככלל, ניתן לבצע הליך לפטור ממס גם ללא נוכחותו של בעל הנכות, בתנאי שקיימת הצדקה רפואית כמו מצבו הרפואי של החולה, בכפוף לאישור רופא הביטוח הלאומי.

הליך בקשה לפטור ממס ללא נוכחותו של החולה מצריכה היערכות מיוחדת, שכן אחוזי הנכות יקבעו בהתבסס על התיק הרפואי בלבד.

אני יכול לעבוד ולקבל פטור ממס?

בהחלט שכן. לא מעט שכירים ועצמאיים זכאים לפטור ממס אף בתקופה שמצבם הרפואי מאפשר להם להמשיך לעסוק בעבודתם. 

כן, אני רוצה לממש את הזכויות שלי! ​

מימוש הזכויות הרפואיות שלכם מתחיל עכשיו, צרו איתנו קשר ותתחילו לקבל את המגיע לכם.
[leadercf7 campid="8420"]
בניית תיק רפואי
בהתאמה לזכאות אפשרית, מכלל הגופים. אנחנו בונים עבורך את התיק הרפואי, לך באיסוף התיעוד הרפואי ואיתור אנחנו מעריכים את המצב הרפואי שלך,ליקויים שנדרשים לאבחון.
חוות דעת רפואית
אם אתה צריך חוות דעת רפואית, בכל תחום, שתבסס את התיק הרפואי שלך, תקבל את חוות הדעת הזו אצלנו מטובי הרופאים בכל התחומים.
אל תשלם לפני שתקבל
התשלום על השגת קצבאות ופיצויים הוא מהצלחה בלבד.
אין דמי פתיחת תיק
קיבלת- שילמת!
לא קיבלת- לא שילמת!

לחברה המרכזית למימוש זכויות ניסיון רב בהשגת פטור ממס הכנסה לשכירים ולעצמאיים, בניית תיק רפואי וליווי בהליכי בחינת הזכאות ומימוש הפטור מול רשות המיסים והביטוח הלאומי.

לחברה 15 שנות ותק, מערך רפואי רב תחומי, יועצי מס וצוות מקצוענים ומומחים למימוש זכויות רפואיות, שמסייע לזכאים לקבל פטור ממס הכנסה.

אם אתה מתעניין בקבלת פטור ממס הכנסה –  אתה צריך את המומחים שלנו!

פנה אלינו לתיאום פגישת היכרות ובחינת אפשרויות ללא התחייבות.

Open chat
שלום, הגעתם לחברה המרכזית למימוש זכויות 👋
כיצד נוכל לעזור?
× פנו אלינו בווטסאפ
דילוג לתוכן