בימים אילו אנו כאן עבורכם - ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון ולהיפגש איתנו ב-ZOOM

הקודם
הבא

ועדות רפואיות

מה היא הועדה הרפואית, מה מידת השפעתה על ההחלטה האם נהיה זכאים לקצבת נכות, איך להגיע אליה מוכנים ולעבור אותה בהצלחה.

הוזמנתם לוועדה רפואית? רגע לפני, כדאי שתדעו, הועדה הרפואית אינה דבר של מה בכך והשפעתה על ההחלטה האם תקבלו את הזכויות המגיעות לכם או לא היא רבה עד מאוד.

כשמגישים בקשה לקבל קצבת נכות, פיצוי בגין אובדן כושר עבודה או כל קצבה אחרת, כחלק אינטגראלי מהליך בחינת הזכאות לרוב תתקיים ועדה רפואית ואפילו מספר ועדות רפואיות.

מה היא ועדה רפואית?

ועדה רפואית היא ועדה מטעם הגוף שממנו מבקשים לקבל את הזכויות המגיעות.  הועדה מתכנסת בכדי לדון בשאלת הזכאות לקצבה. לאחר שהועדה קיבלה לידיה את התיק הרפואי והתרשמה ממגיש הבקשה בעת שהופיע בפניה, היא תקבל החלטה האם לאשר או לשלול את הזכאות. אם תחליט לאשר, הועדה תקבע מה יהיה שיעור הזכאות שיתקבל. בדרך כלל הועדה תמנה הרכב רופאים לתחום הרלוונטי שבו היא דנה.  

המושג ועדה רפואית מוכר עד מאוד כשמגישים בקשה לקבל קצבה מהביטוח הלאומי. אבל לא רק, גם כשמגישים בקשה לקבל פנסיית נכות או להפעיל את הביטוח הסיעודי עשויה להתקיים ועדה רפואית. במקרים חריגים בהם נבצר ממגיש הבקשה להופיע בפניה, הועדה היא זו שתגיע אליו.  

כיצד מתנהלת הועדה הרפואית?

כפי שאתם ודאי מבינים, הרופאים שישבו בוועדה הרפואית אינם הרופאים שאתם רגילים לפגוש בקופת החולים. מטרת המפגש עם הרופאים בוועדה היא אך ורק לצורך קבלת החלטה האם אתם זכאים לקצבה שביקשתם.

אולי חשבתם אחרת, אבל תוכלו בהחלט להשפיע על זכאותכם לקצבה אם תגיעו אל הועדות הרפואית מוכנים כנדרש.

מי שהיה בוועדה רפואית יודע שאורכה המשוער יכול לנוע בין חמש דקות לעד כרבע שעה בלבד. מאוד מהר אתם עלולים למצוא את עצמכם מחוץ לחדר הועדה מבלי שהספקתם לומר את שהיה בכוונתכם לומר.

תחשבו על זה. לוועדה הרפואית יש יתרון גדול על האזרח הקטן. בוועדה יושבים רופאים עם בקיאות רבה בתקנות ובסעיפים הרפואיים הרלוונטיים, מה שאין כן למרבית האנשים. עם כל האמפתיה שתקבלו או שלא בוועדה, בסופו של דבר ההסתכלות של הרופאים תהיה רפואית והם יקבלו החלטה בהתאם ל'חוקי הפורמט': ספר המבחנים של הביטוח הלאומי, תקנון קרן הפנסיה, פוליסת הביטוח ועוד.

היערכות לוועדה הרפואית

הועדה הרפואית אינה מסתמכת על דברים בעל פה שאין להם סימוכין רפואיים, או על גורמים חיצוניים נוספים כמו מצוקה כלכלית, הוצאות רפואיות. לכן, אל תיגררו בוועדה לשיח לא רלוונטי, שיסיט את הועדה מלדון בעניינים המהותיים בהם היא צריכה לדון ועליהם היא צריכה לשמוע מכם. זכרו שלדברים שתגידו יש משמעות רבה ולכן בררו אותם היטב עוד לפני שתיכנסו אל הועדה.

חשוב שתגיעו אל הועדה הרפואית לאחר שבניתם את התיק הרפואי שלכם. בניית תיק רפואי משמעותה איסוף נכון ותיעוד של מכלול הליקויים הרפואיים, מיקוד לסעיפים, לפוליסה ולתקנות של הגוף הרלוונטי. לעתים כדאי שהוועדה תקבל חוות דעת רפואית בתחום זה או אחר, שתסכם ותחזק את המצב הרפואי והתפקודי.   

בתהליך שבו לכל אחוז ולכל מסמך יש משמעות, חשוב שתיקחו בחשבון את מכלול הליקויים הרפואיים שמהם אתם סובלים ושאיתם אתם מתמודדים. אל תבחרו להתעלם מליקוי רפואי אף שהשפעתו אינה מהותית בעינכם, יכול להיות שזה מה שישפיע על זכאותם או ההפך מכך.

הכינו עצמכם למה שתגידו בוועדה הרפואית. נסחו מראש בראשי פרקים את עיקרי הדברים שתרצו לומר. נסו להתעלם מהיחס של יושבי הועדה אליכם. יכול להיות שתיפגשו ביחס הגון ומתחשב ויכול להיות שתיפגשו ביחס שלדעתכם עוין ומשפיל. הניסיון מלמד, כי לא האופן שבו התייחסו אליכם משפיע על ההחלטה, כלל וכלל לא. לעתים היחס היה רחוק מלהיות נח ונעים והזכאות אושרה וכן להפך.

זכרו, ההיערכות לוועדה הרפואית מתחילה זמן רב לפני שהוזמנתם אליה.

כן, אני רוצה לממש את הזכויות שלי! ​

מימוש הזכויות הרפואיות שלכם מתחיל עכשיו, צרו איתנו קשר ותתחילו לקבל ?את המגיע לכם.
בניית תיק רפואי
בהתאמה לזכאות אפשרית, מכלל הגופים. אנחנו בונים עבורך את התיק הרפואי, לך באיסוף התיעוד הרפואי ואיתור אנחנו מעריכים את המצב הרפואי שלך,ליקויים שנדרשים לאבחון.
חוות דעת רפואית
אם אתה צריך חוות דעת רפואית, בכל תחום, שתבסס את התיק הרפואי שלך, תקבל את חוות הדעת הזו אצלנו מטובי הרופאים בכל התחומים.
אל תשלם לפני שתקבל
התשלום על השגת קצבאות ופיצויים הוא מהצלחה בלבד.
אין דמי פתיחת תיק
קיבלת- שילמת!
לא קיבלת- לא שילמת!

לחברה המרכזית למימוש זכויות ניסיון רב בהשגת גמלת ניידות, לילדים ובוגרים, שיש להם מוגבלות בניידות.

לחברה 15 שנות ותק, מערך רפואי רב תחומי וצוות מקצוענים ומומחים למימוש זכויות רפואיות, שמסייע לזכאים, לקבל את גמלת הניידות וההטבות המגיעות להם.

מתמודד עם מוגבלות בניידות, ועדיין אינך מקבל גמלת ניידות – אתה צריך את המומחים שלנו!

פנה אלינו לתיאום פגישת היכרות ובחינת אפשרויות ללא התחייבות. 

Open chat
שלום, הגעתם לחברה המרכזית למימוש זכויות 👋
כיצד נוכל לעזור?
× פנו אלינו בווטסאפ
דילוג לתוכן