הקודם
הבא

אלרגיה וזכויות

אלרגיה לחלב? אלרגיים לבוטנים, ביצים? אילו הזכויות שכדאי שתכירו 

לא מעט ילדים מאובחנים עם אלרגיה בילדות. אלרגיה לחלב, למוצריו, ולכל מזון היא תופעה מטרידה וגם מסוכנת. 

במסגרת תקנות הביטוח הלאומי ילדים אלרגיים יכולים להיות זכאים לקצבת נכות חודשית, כ 1,268 שקלים, לפי שיעור הקצבה הנוכחי. מי שיעמוד בתנאי הזכאות לאחר סיום הליך בירור רפואי והופעה בפני ועדה רפואית מול הביטוח הלאומי, יקבל את הקצבה מידי חודש.

עד לא מזמן, לא היו הנחיות ברורות מצד הביטוח הלאומי, בנוגע לזכאותם של ילדים עם אלרגיה. עובדה זו גררה חוסר אחידות בקביעת זכאות, ולחוסר שקיפות מול הזכאים. גם לאחר ניסיון מצד הביטוח הלאומי להסדיר ולהבהיר אילו ילדים זכאים, לא מעט הורים מתלוננים שלמרות שהם עומדים בכללים, הם לא מצליחים לקבל את הקצבה.

אמא של רוני, ילד בן שמונה עם אלרגיה לחלב מספרת: "שאלו אותנו בוועדה לגבי ההתקף שהיה. אמרנו שלא היה התקף מאחר שדאגנו לבדוק האם קיימת רגישות לחלב מבעוד מועד, לאחר שעם ילד אחר חווינו התקף חמור ומסוכן. זה לא עניין, שללו אותנו"

אז על פי מה נקבעת הזכאות ?

ישנם כמה נושאים משמעותיים שבאים בחשבון, ביניהם: האם  הילד חווה אי פעם התקף – "תגובה אנפילקטית", המתרחשת בתוך מספר דקות לאחר האכילה. התקף זה יכול להתבטא בפריחה, גרד, התנפחות, הקאה, ובמצבים הקשים יותר קשיי נשימה וירידה בלחץ הדם. תגובה זו עלולה להיות מסכנת חיים.

בנוסף, רמת הסיכון של הילד, היותו זקוק להשגחה בכל שעות היום או בעת האכלה, גיל הילד ועוד, אף אילו ישפיעו על הזכאות.

לא פעם, ניתן לראות סתירות בהחלטות הועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי, יכולים להיות שני ילדים המציגים תמונת מצב רפואית דומה, האחד מקבל והשני לא.

אז מה עושים?

נערכים מראש, עם תיק רפואי העונה על כל הדרישות ומגיעים מוכנים לוועדה הרפואית, והכי חשוב, לא מוותרים, גם אם קיבלתם הודעת דחיה, פעמים רבות ניתן לערער עליה בהצלחה. 

 

לחברה המרכזית למימוש זכויות ניסיון רב במימוש זכויות רפואיות מול הביטוח הלאומי, מס הכנסה, חברות הביטוח וקרנות הפנסיה.

לחברה 15 שנות ותק, מערך רפואי רב תחומי וצוות מקצוענים ומומחים למימוש זכויות, שמסייע לזכאים לקבל את הזכויות המגיעות להם.

בזכות מעורבותה של החברה בניהול אלפי הליכים מוצלחים, לקוחות החברה מצליחים לקבל מידי שנה מיליוני שקלים המגיעים להם.

אם חלית, נפצעת או עברת תאונה – אתה צריך את המומחים שלנו!

פנה אלינו לתיאום פגישת היכרות ובחינת אפשרויות ללא התחייבות.

×

שיחת ווטסאפ

דילוג לתוכן